List of Schedulers, by Discipline

List of Schedulers, by Discipline

 


ACC

- Deacon Hanson

- Vanessa Cole


AG

- Dave Ringuette

- Ingelia White


All

- Ellen Ishida-Babineau

- Ardis Eschenberg

- Charles Sasaki

- Judy Oliveira

- Michael Tom

- Michael McIntosh


ANSC

- Sam Craddock

- Dani Carico


ANTH

- Paul Briggs

- Christian Palmer


AQUA

- Dave Krupp


ART

- Mark Hamasaki

- Norm Graffam

- Mark Hamasaki


ASTR

- Joseph Ciotti


BIOC

- Leticia Colmenares


BIOL

- Dave Krupp

- Ingelia White

- Ross Langston


BOT

- Ingelia White


BUS

- Deacon Hanson

- Vanessa Cole


BUSN

- Vanessa Cole


CHEM

- Leticia Colmenares


ECON

- Paul Briggs


ENG

- Ellen Ishida-Babineau

- Robert Barclay


FAMR

- Roy Fujimoto


FSHN

- Ingelia White


GEOG

- Toshihiko Ikagawa


GG

- Floyd McCoy


HAW

- Robert Barclay

- Kalani Meinecke

- Libby Young

- Kalawaia Moore


HIST

- Ellen Ishida-Babineau

- Malia Lau Kong

- Michael McIntosh

- Mark Hamasaki


HLTH

- Ross Langston


HWST

- Kalawaia Moore

- Mark Hamasaki


ICS

- Deacon Hanson

- Vanessa Cole


IS

- Amy Rozek

- Laura Sue

- Robert Barclay

- Christian Palmer

- Frank Palacat

- Nicolas Logue

- Malia Lau Kong

- Charles Whitten

- Paul Briggs

- Rona Yogi

- Joseph Ciotti

- Lisa Gillis-Davis

- Tom Doi

- Audrey Badua

- Mark Hamasaki


JOUR

- Robert Barclay


JPNS

- Robert Barclay

- Kalani Meinecke


LING

- Robert Barclay

- Libby Young


LSK

- Libby Young


MATH

- Jean Okumura

- Navtej Singh


MET

- Toshihiko Ikagawa


MGT

- Deacon Hanson

- Vanessa Cole


MICR

- Ingelia White

- Dave Krupp


MISC

- Ku'ulei Nakahashi


MUS

- Mark Hamasaki

- Ka‘ala Carmack


NREM

- Dave Krupp


OCN

- Dave Krupp

- Floyd McCoy


PACS

- Kathleen French


PHIL

- Mark Hamasaki

- Ronald Loo


PHRM

- Leticia Colmenares


PHYS

- Joseph Ciotti


POLS

- Roy Fujimoto


PSY

- Frank Palacat


REL

- Mark Hamasaki

- Sarah Hadmack


SOC

- Kathleen French


SP

- Robert Barclay

- Audrey Badua


SPAN

- Kalani Meinecke

- Robert Barclay


SSCI

- Frank Palacat


SW

- Toshihiko Ikagawa


THEA

- Mark Hamasaki

- Nicolas Logue


WS

- Kathleen French


ZOOL

- Ross Langston

- Dave Krupp